SAJTÓKÖZLEMÉNY 2011. április 1.

A Kentaur Kulturális Egyesület tanórai, tanórán kívüli és szabadidős tevékenységének támogatása

Ki mit tud? jellegű fellépésen mutatkoznak be a régió óvodái és iskolái

A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség, Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program támogatási rendszeréhez, 2010. január 29-én meghirdetett Nevelési-oktatási intézmények tanórai, tanórán kívüli és szabadidős tevékenységeinek támogatása című TÁMOP–3.2.11/10/1 kódszámú pályázati kiírására a Kentaur Kulturális Egyesület tanórai, tanórán kívüli és szabadidős tevékenységének támogatása című TÁMOP-3.2.11/10-1-2010-0007 azonosító számú pályázatát az Oktatási és Kulturális Minisztérium Támogatáskezelő Igazgatósága (OKMT) mint közreműködő szervezet támogatásra alkalmasnak minősítette. A pályázat megvalósításának időtartalma 2010. szeptember 1. – 2011. augusztus 31. A program keretében a hajdúhadházi Bocskai István Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolában, a DE Balásházy János Mezőgazdasági és Közgazdasági Gyakorló Szakközépiskolája és Kollégiumában, a debreceni Fazekas Mihály Gimnáziumban, az Irinyi János Gimnázium, Szakközép- és Szakiskolában és a Simonyi Úti Óvodában a gyerekek számára szakkörök, tanórán kívüli programok biztosítják a szabadidő tartalmas eltöltését.

A programban részt vevő intézmények diákjainak a projektidőszak során 2 alkalommal lehetőségük van egy KI MIT TUD? jellegű vetélkedőn bemutatni, megmutatni a szabadidős tevékenységeken elsajátított ismereteket. Az első ilyen eseményre 2011. április 6-án 14 órától a Lovarda Egyetemi és Kulturális Központban kerül sor (4028 Debrecen, Kassai út 26).

Program:

14.00 Köszöntő
14.10 Simonyi Úti Óvoda – Gyermekjáték csokor

14.25 Bocskai István Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola - Moderntánc bemutató

14.40 Debreceni Egyetem Balásházy János Gyakorló Szakközépiskolája, Gimnáziuma és Kollégiuma - Az irodalmi önképző kör bemutatkozása

14.55 Irinyi János Gimnázium, Szakközép- és Szakiskola

1. Szebellédi Soma-Rozsnyói Balázs dal
2. Isai Ramóna- Iklódy Hajnalka vers Villon: A szív és a test vitája
3. 12.d tánccsoportja hip-hop táncot mutat be (vezető: Varga Edina)

15.10 Fazekas Mihály Gimnázium - Moderntánc bemutató- A tánc szakkör bemutatója

A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg.

További információ:
Miklósvölgyi Péter