SAJTÓKÖZLEMÉNY 2011. július 13.

A Kentaur Kulturális Egyesület tanórai, tanórán kívüli és szabadidős tevékenységének támogatása

678 tanóra szakköri munka valósult meg a II. félévben

A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség, Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program támogatási rendszeréhez, 2010. január 29-én meghirdetett Nevelési-oktatási intézmények tanórai, tanórán kívüli és szabadidős tevékenységeinek támogatása című TÁMOP–3.2.11/10/1 kódszámú pályázati kiírására a Kentaur Kulturális Egyesület tanórai, tanórán kívüli és szabadidős tevékenységének támogatása című TÁMOP-3.2.11/10-1-2010-0007 azonosító számú pályázatát az Oktatási és Kulturális Minisztérium Támogatáskezelő Igazgatósága (OKMT) mint közreműködő szervezet támogatásra alkalmasnak minősítette. A pályázat megvalósításának időtartalma 2010. szeptember 1. – 2011. augusztus 31. A program keretében a hajdúhadházi Bocskai István Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolában, a DE Balásházy János Mezőgazdasági és Közgazdasági Gyakorló Szakközépiskolája és Kollégiumában, a debreceni Fazekas Mihály Gimnáziumban, az Irinyi János Gimnázium, Szakközép- és Szakiskolában és a Simonyi Úti Óvodában a gyerekek számára szakkörök, tanórán kívüli programok biztosítják a szabadidő tartalmas eltöltését.

A program keretében az említett intézmények tanulói február hónaptól június 15-ig, a második félév lezárásáig összesen 678 tanórát tölthettek tanórán kívüli szabadidős tevékenységekkel. A félév során megvalósult szakkörök a természetjáró, természetvédő, természetfotó, média; újságírás, néptánc, moderntánc, zene, drámajáték, művészeti szakkör, irodalmi önképzőkör, népek kultúrája főzőszakkör, foci, filmklub, egészségnevelési szakkör. 24 pedagógus foglalkozott hétről hétre érdekes tanórán kívüli foglalkozáson az intézmények tanulóival.

A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg.

További információ: Miklósvölgyi Péter, 30/9787-557